literatorium.pl

W finałowym spotkaniu światowych mistrzostw drużyna polska w siatkówkę odniosła klęskę wynikiem 1 do 3 z zespołem narodowym Włoch!

W finałowym spotkaniu światowych mistrzostw drużyna polska w siatkówkę odniosła klęskę wynikiem 1 do 3 z zespołem narodowym Włoch!

15.09.2022, 11:04

Wiele ludzi doskonale wie o tym, jak istotnym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. Przede wszystkim sympatycy tej dyscypliny sportowej w naszym kraju rozumieją to, gdyż polska kadra w siatkówkę od lat święci triumfy na międzynarodowej arenie. Nikogo więc nie dziwi to, iż w Polsce zapanowała ekstaza, gdy ogłoszono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Na samym początku ten turniej miał się odbyć w Rosji, jednak z uwagi na napaść na Ukrainę organizacja została odebrana Rosji. Światowa federacja siatkarska nie miała się jednak czym martwić, gdyż Polska już kilka razy dowiodła, że potrafi obsłużyć wydarzenie tego kalibru. 8 lat temu światowe mistrzostwa też były organizowane na polskich halach i wówczas drużyna narodowa Polski siatkarzy wygrała tam złoto. Spora część sympatyków liczyła na to, że i tym razem będzie identycznie.

Trzeba podkreślić, iż polska kadra narodowa siatkarzy od początku mistrzostw świata grała doskonale. Bez większych problemów pokonywaliśmy kolejnych oponentów i mogło wydawać się, że jesteśmy na najlepszej ścieżce do kolejnej obrony światowego mistrzostwa. Po pięciosetowym boju w spotkaniu półfinałowym zwyciężyliśmy kadrę Brazylii wynikiem 3 do 2. W finałowym spotkaniu mistrzostw świata oponentem polskiej drużyny narodowej była włoska kadra narodowa. To bez wątpienia ekipa, w której można znaleźć wielu genialnych graczy. Na parkietach w naszym kraju pokazali oni, iż będzie trzeba się z nimi liczyć w kolejnych latach. pojedynek finałowy fantastycznie zaczęła narodowa kadra Polski, wygrywając w secie numer I rezultatem 25 do 22. Następne sety to był jednak już popis gry reprezentacji Włoch. Bardzo niezawodna gra narodowej kadry Włoch i spora liczba pomyłek po stronie naszej reprezentacji doprowadziła do tego, iż to właśnie oni triumfowali w finale wynikiem jeden do trzech. W rozrachunku końcowym piłkarska reprezentacja Polski zajęła drugą lokatę na mundialu i należy podkreślić to, że to też jest niezwykły sukces.|Drużyna Polski w rozrachunku końcowym zajęła miejsce numer dwa na mundialu i trzeba podkreślić fakt, iż to również jest gigantyczny sukces.|miejsce numer dwa na mundialu w rozrachunku końcowym zajęła reprezentacja Polski i trzeba podkreślić fakt, że to również jest gigantyczny sukces.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij