literatorium.pl

Polandrock 2018

Polandrock 2018

02.09.2018, 14:42

Pierwszy raz jeden z najpopularniejszych i największych festiwali w Polsce, odbył się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga liczne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego wydarzenia.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego rozwój wpływało nie tylko coraz większe zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów zagranicznych artystów oraz liczba fanów muzyki zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” waha się między 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, ale mimo to, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, ze względu na pilnujące porządku służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Mimo to festiwalowiczeszukają czegoś więcej niż tylko dobrej organizacji. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity wyczuwalny tam klimat i atmosferę przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej różne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą porozmawiać z ciekawymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji lub zgłębiać wiedzę z wielu tematów.

Możesz być pewny – warto przeżyć choć raz cudowne momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock za rok!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij