literatorium.pl

Fiorentina awansowała do najlepszej czwórki - finał niesamowitej przygody mistrza Ekstraklasy w Lidze Konferencji Europy!

Fiorentina awansowała do najlepszej czwórki - finał niesamowitej przygody mistrza Ekstraklasy w Lidze Konferencji Europy!

22.06.2023, 12:09

Piłkarscy sympatycy z naszego kraju do tego, iż kluby z Ekstraklasy zazwyczaj prędko kończą swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi zdążyli się przyzwyczaić. Bez cienia wątpliwości dużą niespodzianką jest to, że mamy połowę kwietnia, a ekipa Lecha z Poznania do ostatnich minut dwumeczu z ACF Fiorentiną walczyła o awans do półfinału europejskich pucharów. Naprawdę ciężko zaprzeczyć temu, że Lech Poznań w aktualnym sezonie pokazał się bardzo dobrze. W social mediach eksperci futbolowi z Polski wrzucają dużo pozytywnych opinii na temat występów mistrza Ekstraklasy. Awans do 1/4 finału Conference League to z całą pewnością olbrzymi sukces, lecz podopieczni szkoleniowca Johna Van Der Brooma mieli nadzieję na wiele więcej. I rzeczywistość pokazała, że dostanie się do półfinału rozgrywek europejskich był absolutnie możliwy.

KKS Lech Poznań przed pierwszym pojedynkiem ćwierćfinałowym nie uchodził za faworyta. Spora ilość specjalistów sportowych twierdziła, że ekipa Fiorentiny, która wywodzi się z ligi włoskiej jest faworytem. W kibicach futbolu z naszego kraju pojawiła się jednak nadzieja, że mistrz Polski ma szansę zaskoczyć swoich oponentów. Ostatecznie okazało się, iż w pierwszym ćwierćfinałowym starciu Fiorentina była dla mistrza Ekstraklasy zbyt silna. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej gracze z Florencji triumfowali wynikiem cztery do jednego i zdecydowanie przybliżyli się do awansu do czołowej czwórki. W obozach obu zespołów przed rewanżowym meczem wyczuć można było spokój. I chociażby z tego powodu gigantycznym zaskoczeniem dla miejscowych kibiców była forma Lecha Poznań we Florencji. Lech Poznań prowadził na wyjeździe z faworyzowaną ACF Fiorentiną wynikiem 3 do 0 dwadzieścia minut przed końcem rewanżowego pojedynku. Ten wynik oznaczał, iż na kibiców czeka dodatkowy czas gry i Poznaniacy mają szansę na wywalczenie awansu do półfinału LKE. Niestety linia obrony poznańskiego Lecha w końcówce tego meczu popełniła dwa olbrzymie błędy, które skończyły się golami dla ACF Fiorentiny. To finalnie zniwelowało szansę na zakwalifikowanie się dalej i rywalizację o zwycięstwo w zmaganiach LKE. KKS Lech Poznań zaprezentował się wyśmienicie w trwającym aktualnie sezonie pucharów europejskich i trzeba to przyznać. Bez wątpienia to jest szansa na to, że z każdym nadchodzącym sezonem będzie dużo lepiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij