literatorium.pl

Rozmowa z księciem Harrym a także Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym a także Meghan Markle

20.03.2021, 16:52

Niedawno, bo 7 marca o godz. 20:00 miał miejsce wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i dalej jest to jeden z przodowniczych tematów pośród wszelkich tabloidów. To był pierwszy połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wyrzeczeniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA. W rozmowie z Oprah Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Dodatkowo, według opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w królewskiej rodzinie stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Jednak nie można ukryć, że poparcie jest nadzwyczajnie odmienne, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie zauważają, iż jeśli Harry i Meghan chcieliby kiedyś wrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwołanie swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła także wątek myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie dojrzał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam określił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się szukaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili czwórkę ekspertów omawiających w mediach sprawy rodziny królewskiej na analizę wywiadu dwa dni przed emisją. Eksperci, w tym były sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, zarzucając przy tym Winfrey stronniczość a z kolei Markle wykorzystywanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan ukazany został w wieczorem w TVN24. Wówczas rozmowę tą oglądało średnio bez mała 1mln odbiorców. Stacja była wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Biorąc pod uwagę szokujące szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez wątpienia trzeba przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne nieustannie analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij